Wszystko o podatkach na emigracji w Holandii


Metody złożenia zeznania podatkowego


Uzyskując dochody na terenie Holandii musimy co roku rozliczać się z tutejszym fiskusem. Do rozliczenia podatku konieczne jest posiadanie dokumentu o nazwie jaaropgaaf. Jest to dokument, jaki obligatoryjnie musi wystawić nam nasz pracodawca.

Osoby, które rozliczają się jako jednostki prywatne mogą wybrać sposób w jaki chcą rozliczyć się ze swego podatku. Mogą to zrobić albo elektronicznie przez internet, albo tradycyjnie wypełniając papierowy formularz. Jedynie zeznania od osób zmarłych (F-biljet) oraz osób, które w przeciągu minionego roku rozliczeniowego emigrowały bądź przyjechały do państwa kwitnącego tulipanami (M-biljet) muza rozliczyć się w formie tradycyjnej.Te zeznania nie mogą zostać przesłane drogą elektroniczna.

Formularz papierowy powinien przyjść do nas pocztą. Holenderski fiskus wyśle go nam wraz z informacją o konieczności uregulowania swej sytuacji podatkowej. Po otwarciu koperty musimy sprawdzić, czy urząd przysłał nam dobre formularze. Osoby fizyczne dostają blankiet P, właściciele jednostek gospodarczych – formularz W, a jednostki nie z w Holandii, wszak osiągające tutaj dochody – blankiet C.

O ile chcemy rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną korzystając z internetu, musimy nabyć program z urzędowej strony www.belastingdienst.nl. Za jego pomocą wypełnimy formularz. Do jego podpisania będzie nam niezbędny kod DigiD, możliwy do pobrania ze strony www.digid.nl. Aktywator kodu przyjdzie do nas drogą elektroniczną na pocztę e-mail. Pamiętajmy, że jeden kod przeznaczony jest dla jednej osoby niedoliczającej się.

 

11/29/2012 10:17 AM - ^^title^^ by

Powered by liveSite