Wszystko o podatkach na emigracji w Holandii


Ułatwienia podatkowe dla cudzoziemców


Co roku do Holandii przyjeżdżają tysiące osób do pracy. Czym Holandia kusi imigrantów? Głównie tym, że poniektórzy z nich mogą osiągnąć pokaźne redukcje podatków na okres nawet dziesięciu lat.

 

Aby uzyskać taką pomoc należy dobrze przedstawić swoją sytuację. Główną zasadą jest to, iż imigrant musi przyjechać do Holandii do pracy w konkretnej, wybranej firmie. Nie może wcześniej zamieszkiwać na terenie tego państwa oraz musi posiadać umiejętności cenne dla holenderskich pracodawców. To oczywiście musi należycie uzasadnić. Firma, która go zatrudnia musi potwierdzić, iż szukała pracownika w Holandii, a z braku odpowiednich kandydatów sięgnęła po cudzoziemca. Bezsprzecznie pracownik musi dostarczyć swe CV, w którym przedstawi się z najlepszej strony.

 

Po złożeniu wielu dokumentów przesiedleniec przypuszczalnie może uzyskać ulgę podatkową na nawet 10 lat. Jedna trzecia jego dochodów od tej pory nie będzie podlegała opodatkowaniu. Miesięcznie daje to około 500 euro oszczędności. W skali 10 lat kwota rośnie aż do 6000 euro. Stąd ubieganie się o zniżkę jest warte zachodu.

 

Niektórzy ustanawiają się dlaczego Holandia owszem tak szczodrze obdarowuje obcokrajowców? Ekonomiści holenderscy wiedzą, i ich państwo jest drogie to życia, a zniżki mają zachęcić dobrych pracowników do przyjazdu do Holandii. Imigrant ponosi bowiem obfite koszty, kiedy np. musi utrzymać dwa domów, uczyć się języka niderlandzkiego, prowadzić zagraniczne rozmowy telefoniczne czy latać samolotem do swej rodziny i przyjaciół. Holandia w żaden sposób nie sprawdza wydatków imigrantów zarobkowych, a jedynie po 5 latach ulgi podatkowej może sprawdzić, czy pracownik dalej jest tak cenny dla holenderskiego rynku pracy.


Powered by liveSite